Przebieg wesela z zespołem Maestral

U progu lokalu Para Młoda witana jest przez zespół marszem weselnym, a także, tak jak nakazuje staropolski obyczaj- chlebem i solą przez kochających rodziców lub gospodarzy danego obiektu.

Po uroczystym powitaniu Nowożeńców, wszyscy goście zostają zaproszeni do stworzenia ogromnego koła, a Para Młoda zostaje poproszona o wejście do jego środka. W tym czasie obsługa lokalu częstuje Parę Młodą, oraz wszystkich obecnych kieliszkami szampana, po czym wodzirej zespołu prowadzący przyjęcie weselne, oficjalnie wita wszystkich gości w imieniu Pary Młodej, zaprasza do wzniesienia pierwszego, rytualnego toastu za zdrowie i pomyślność Nowożeńców oraz do odśpiewania „Sto lat”. Po toaście wszyscy goście zostają zaproszeni do stołów na gorący poczęstunek.

Po pierwszym posiłku zaczyna się bal, który tradycyjnie otwiera Para Młoda- pierwszym tańcem. Nowożeńcy zaproszeni są na środek Sali tanecznej, a wraz z Nią wszyscy goście, którzy mają za zadanie stworzyć koło w którego środku Młodzi zatańczą pierwszy taniec.

To walc jest tańcem, którym prawidłowo powinno się rozpoczynać zabawę weselną, lecz…- jeżeli Para Młoda nie czuje się na siłach, aby tego dokonać, może spróbować zatańczyć w rytm innej, pasującej do uroczystości melodii np.: romantyczny utwór, który obydwojgu z zakochanych przywołuje miłe wspomnienia z okresu Ich wspólnej przeszłości. Oczywiście nuta ta zostaje wcześniej ustalona przez Parę Młoda z zespołem.

Po pierwszym tańcu goście są zapraszani do wspólnej zabawy oczywiście „do białego rana”. W trakcie zespół prowadzi różne zabawy taneczne dla gości, oraz jest w pełnym kontakcie z obsługą obiektu, gdyż to Oni przewidują różne atrakcje kulinarne, czy dodatkowe pokazy np. tańca czy fajerwerków.

Przed oczepinami w rytm pięknych, podniosłych fanfar na salę balową wjeżdża tort weselny na którym Para Młoda wykonuje pierwsze wspólne cięcie. Pierwszym kawałkiem słodkości oczywiście częstują siebie nawzajem, a następnie rodziców i wszystkich gości.

Oczepiny - w dzisiejszych czasach jest to punkt kulminacyjny całej uroczystości weselnej, a dawniej- staropolski obrzęd pełen ważnej symboliki, która dotyczyła Panny Młodej i Jej zmiany stanu- z panieńskiego na zamężny. Tradycyjnie oczepiny zaczynamy o godzinie 24:00.

Wszystkie niezamężne kobiety, rozwódki oraz wdowy tańczą w kółeczku w rytm muzyki, natomiast Panna Młoda w tym czasie pozbywa się (rzucając za siebie) swojego atrybutu (welon, bukiet, podwiązka). Ta sama taktyka tyczy się również mężczyzn stanu wolnego- podczas Ich pląsania w kółku na parkiecie, Pan Młody pozbywa się swojego rekwizytu (również rzucając za siebie) w zależności co posiada (muchę, musznik, lub krawat). Kobieta wraz z mężczyzna, którzy chwycili atrybut tworzą nową parę młodą.

Zabawa może być przeplatana przeróżnymi konkursami- dysponujemy wieloma ciekawymi pomysłami, które wcześniej konsultujemy z Parą Młodą.

Kolejna część uroczystości weselnej to podziękowanie dla Rodziców najczęściej w rytm pięknego utworu. Młoda Para w trakcie utworu dziękuje Rodzicom za trud włożony w Ich wychowanie wręczając bukiety kwiatów.

Warto przed weselem omówić wszystkie szczegóły wraz z zabawami z managerem zespołu, które miałyby się pojawić np.: „pociąg”, „kaczuchy”, „Grek zorba” itd.

Po oczepinach nie można mówić o zakończeniu przyjęcia weselnego, gdyż jest to czas nieokreślony.

Życzymy miłej współpracy z Nami. Wyżej podany przebieg uroczystości weselnej jest częstym przykładem, który dopasowujemy zgodnie z potrzebami Klientów.